single

Niebieskie światło i zmęczenie oczu

Typowy dzień z życia przeciętnego Amerykanina:

Cyfrowy alarm w smartfonie wyłącza się. Przewróć się; sprawdź e-mail, Facebook i wszystkie kanały społecznościowe przed wstaniem z łóżka.

Idź do pracy i wpatruj się w ekran komputera przez następne osiem do dziewięciu godzin.

Wróć do domu, sprawdź kanały mediów społecznościowych na smartfonie lub tablecie i binge-watch najnowszy sezon "Stranger Things" podczas jęczenia, że HBO opóźnił "Game of Thrones" ostateczne wydanie sezonu do 2019 roku jako chwyt reklamowy, aby cię torturować.

Chodzi o to, że większość Amerykanów spędziła znaczną część swojego życia z oczami przyklejonymi do urządzeń elektronicznych. Firma Nielsen przeprowadziła badanie i stwierdziła, że przeciętny dorosły w USA spędza około 8 godzin i 47 minut dziennie na urządzeniu elektronicznym.

To sprawia, że zastanawiamy się, jak bardzo te sztuczne światła wpływają na zdrowie naszych oczu.

Niebieskie światło wchodzi do oka, ale rogówka i soczewka krystaliczna nie filtrują go. Oznacza to, że trafia ono prosto do tylnej części oka. Eksperci uważają, że długotrwała ekspozycja na niebieskie światło może prowadzić do uszkodzenia komórek plamki żółtej.

Optometryści donoszą, że pacjenci, którzy wpatrują się w urządzenia elektroniczne przez dłuższy czas, zgłaszają cyfrowe zmęczenie oczu. Objawy mogą obejmować niewyraźne widzenie, problemy z koncentracją, zmęczone oczy, które są czerwone lub suche i bóle głowy.

To, co się dzieje, to fakt, że oczy próbują skupić się na ekranie urządzenia elektronicznego, więc mięśnie oczu są ściągane do siebie. Po pewnym czasie mięśnie te czują się tak, jakby wykonały setki powtórzeń przysiadów i wypady na wirtualnej siłowni, więc ulegają zmęczeniu i znużeniu.

Oto co możesz zrobić, aby zminimalizować obciążenie oczu:

  1. Daj swoim oczom przerwę. Na przykład rób sobie przerwę co 20 minut, odwracając wzrok od ekranu komputera na 20 sekund, a następnie skup się na czymś, co znajduje się w odległości co najmniej 20 stóp. Jest to świetna zasada 20/20/20. Ustaw przypomnienie w telefonie, jeśli zauważysz, że pochłania Cię praca i zapominasz o robieniu częstych przerw na oczy.
  2. Aplikacje redukujące światło mogą pomóc, ale pamiętaj, że światło na Twojej szafce nocnej również emituje niebieskie światło. Możesz również zaprogramować niektóre urządzenia tak, by przechodziły w tryb "Night Shift" w celu redukcji niebieskiego światła. Jednak powinieneś również wyłączyć swoje światła.
  3. Inwestowanie w soczewki Blutech, znane jako okulary filtrujące niebieskie światło, może pomóc zmniejszyć zmęczenie i napięcie oczu. Udowodniono również, że klinicznie podwajają one poziom melatoniny, zwiększając zdolność do zasypiania i zmniejszając liczbę przebudzeń w nocy.

Ochrona Twojego baby bluesa przed szkodliwymi niebieskimi promieniami może pomóc w utrzymaniu wzroku i zdrowia oczu dłużej.

Znajdź BluTech w pobliżu siebie