single

Jak lepiej spać w 2019 r.

Wszyscy chcemy osiągać jak najlepsze wyniki. Czy to w pracy, szkole, sporcie, czy ogólnie w życiu - codziennie mamy oczekiwania, którym staramy się sprostać.

Ale nasze najlepiej ułożone plany szybko się rozpadają, gdy ciągle czujemy się zmęczeni. Im większe zmęczenie, tym mniej udaje nam się zrobić.

Idąc tym tokiem rozumowania, można dojść do wniosku, że jeśli będziemy się lepiej wysypiać, będziemy mieć więcej energii i będziemy bardziej wydajni. Ale dla wielu z nas w tym właśnie tkwi problem. Jak zapewnić sobie lepszy sen? Według CDC, 35% dorosłych Amerykanów nie wysypia się w nocy. Dla niektórych rozwiązanie jest tak proste, jak wcześniejsze chodzenie spać, ale rzeczywistość dla reszty z nas nie jest tak prosta. Zazwyczaj mamy dwa obozy, do których się zaliczamy:

  1. Zasypianie jest trudne, a im więcej się wiercimy, tym trudniej jest nam zasnąć.
  2. Zasypiamy dobrze, ale trudno nam utrzymać sen, ponieważ budzimy się wiele razy w ciągu nocy, zakłócając cykl REM w trakcie tego procesu.

Jeśli któryś z tych schematów opisuje Twój nocny sen, być może cierpisz na problem z produkcją melatoniny. Melatonina - hormon wytwarzany przez nasz mózg, który pomaga nam zasnąć - ma być produkowana zgodnie z harmonogramem. Harmonogram ten jest dyktowany przez nasze naturalne środowisko, przede wszystkim przez oświetlenie. W czasach, gdy nie było jeszcze elektryczności, produkcja melatoniny wzrastała, gdy słońce zaczynało zachodzić, a zmniejszała się rano, gdy otrzymywało sygnał od wschodzącego słońca.

Ten stały schemat dobowy jest nadal sposobem działania naszych mózgów, ale nasz nowoczesny styl życia zakłócił to równanie. Obecnie, zamiast słońca (i ognia) jako jedynego źródła światła, mamy oświetlenie wewnętrzne, diody LED i urządzenia cyfrowe, które emitują światło o różnej długości fali przez całą dobę. Jeśli nie będziemy kontrolować naszego zachowania, możemy spędzać każdą sekundę dnia skąpani w świetle. A to nie podoba się naszemu mózgowi. Oto dlaczego:

Światło niebieskie to kolor w spektrum światła widzialnego, które może być widziane przez ludzkie oczy. Ma ono krótką długość fali, co oznacza, że wytwarza większe ilości energii. A niebieskie światło jest wszędzie w naszym świecie. Kiedyś jedynym źródłem niebieskiego światła było słońce, ale obecnie nasze telefony, laptopy, telewizory i systemy do gier emitują go w dużych ilościach.

Jeśli więc jesteś jednym z milionów ludzi spędzających wieczory i noce na oglądaniu seriali, graniu na telefonie lub pracy na komputerze, to w zasadzie narażasz się na kiepski sen. Cały ten czas spędzony w blasku niebieskiego światła jest sygnałem dla Twojego mózgu, by wstrzymał produkcję melatoniny.

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz radykalnie zmieniać swojej wieczornej rutyny. Zalecamy noszenie soczewek BluTech po zmroku, aby chronić się przed niebieskim światłem i pozwolić mózgowi na rozpoczęcie procesu produkcji melatoniny, tak jak zostało to zaplanowane przez naturę. Dla dodatkowej ochrony warto również wyłączyć ekrany na godzinę przed snem.

Spróbuj wprowadzić te dwie niewielkie zmiany i obserwuj, co się stanie z jakością Twojego snu. Możesz być zaskoczony jak szybko Twoje codzienne zmęczenie odejdzie w przeszłość.Aby dowiedzieć się więcej o opatentowanych przez BluTech soczewkach chroniących przed światłem niebieskim, kliknij tutaj.

Znajdź BluTech w pobliżu