single

Nieobecność w pracy z powodu migreny?

Tak często pracownicy muszą zgłaszać się do pracy na chorobowe lub wykorzystywać cenny urlop z powodu osłabiających skutków migreny.

Jednak wielu z nich nigdy wcześniej nie doświadczyło ataku migreny i nie rozumie, jak poważna jest to choroba. Czy kiedykolwiek musiałeś opuścić dzień pracy z powodu ataku migreny, a twój pracodawca tego nie rozumiał? Pracodawcy i współpracownicy mogą myśleć: "Och, to tylko ból głowy. Oni na pewno sobie poradzą". Ty jednak znasz prawdę. Wiesz, że migrena to coś znacznie więcej niż tylko ból głowy.

Wiele osób, u których zdiagnozowano migrenę, usiłuje znaleźć szybką i trwałą ulgę. Szczególnie osoby, u których światło jest czynnikiem wyzwalającym migrenę, mogą odczuwać jej negatywne skutki podczas pracy w tradycyjnym środowisku biurowym.

Co zatem można zrobić?

Bądź proaktywny

Osoby cierpiące na migrenę często zauważają, że dzięki aktywnemu noszeniu soczewek chroniących przed światłem niebieskim, doświadczają zmniejszenia liczby ataków migreny, a także ulgi w bólu głowy i zmęczeniu oczu związanym z działaniem światła wyzwalającego migrenę.

Podjęcie działań mających na celu ochronę oczu przynosi również ulgę w stresie. Kiedy mniej martwisz się atakiem migreny, może to faktycznie zmniejszyć prawdopodobieństwo jego wystąpienia. Kiedy jesteś zestresowany, masz wyższy poziom kortyzolu (hormonu stresu). Może również występować napięcie w karku, plecach, głowie i szczęce. Jeśli jednak wiesz, że podejmujesz kroki, by się chronić, prawdopodobieństwo wystąpienia ataku jest mniejsze.

Zwróć uwagę na oświetlenie

Jeśli w Twoim miejscu pracy jest oświetlenie fluorescencyjne lub LED, porozmawiaj z pracodawcą. Prawdopodobnie będzie on współpracował z Tobą w celu dostosowania oświetlenia, zwłaszcza jeśli zdaje sobie sprawę, że przyczynia się ono do powstawania migren u jego pracowników.

Pracodawca będzie miał o wiele większą korzyść z tego, że będziesz chory w biurze niż w domu. Być może będzie mógł zmienić oświetlenie lub dodać lampy lub oświetlenie biurka, które nie będzie tak wyzwalające.

Oprócz zwracania uwagi na wyzwalające światło, powinniśmy również zwracać uwagę na spożywane pokarmy i zapachy, które mogą wywołać atak.

Znajdź BluTech w pobliżu