single

Jak radzić sobie z ciążą i migreną

Gdy u danej osoby zdiagnozuje się przewlekłą migrenę, ma ona do wyboru kilka opcji leczenia. Większość z tych opcji obejmuje różne rodzaje leków stosowanych w leczeniu objawów migreny. Jednak większość z tych leków nie jest wskazana, jeśli kobieta zajdzie w ciążę.

Badania wykazały, że 15 do 20 procent kobiet doświadcza epizodów migreny w czasie ciąży, które obejmują takie objawy, jak bóle głowy, aura, wrażliwość na światło, zmęczenie, nudności/wymioty i zamglenie umysłowe. Podczas gdy te kobiety cierpią z powodu ataków migreny, istnieje tylko kilka leków, które są bezpieczne w czasie ciąży, a niestety wiele leków na migrenę nie znajduje się na tej liście.

Jak więc kobiety mogą sobie radzić, gdy nie ma zbyt wielu możliwości złagodzenia migreny w czasie ciąży? Poniżej przedstawiamy listę wskazówek.

Poznaj czynniki wyzwalające

Jeśli znasz czynniki wywołujące migrenę, staraj się ich unikać, na ile to możliwe. Bez względu na to, czy wyzwala je jedzenie, czynniki środowiskowe czy stres, zwracaj uwagę na swoje ciało, aby być przygotowaną, gdy poczujesz nadchodzący atak migreny.

Troska o siebie

Poświęcenie czasu na zmniejszenie stresu i zadbanie o siebie może przynieść wiele korzyści zarówno mamie, jak i dziecku. Pomyśl o umówieniu się na masaż prenatalny lub znalezieniu czasu na relaks i medytację.

Nawodnienie

Kobiety muszą koniecznie dbać o nawodnienie, zwłaszcza w czasie ciąży. Twój organizm potrzebuje w tym czasie więcej wody, a przyjmowanie płynów pomoże uchronić się przed zbliżającą się migreną.

Noś wysokiej jakości okulary z niebieskim światłem

Jedną z najlepszych rzeczy w naszych soczewkach jest to, że nie wymagają one stosowania żadnych leków, aby poczuć natychmiastową ulgę, co jest świetną opcją w czasie ciąży. Jeśli zauważysz u siebie nadwrażliwość na światło lub aurę, wysokiej jakości okulary z niebieskim światłem, takie jak BluTech(R) (link) będą twoją kolejną linią obrony i mogą być użyte, aby zapobiec lub uratować cię podczas ataku.

Wiele kobiet doświadcza nasilenia migreny w czasie ciąży, więc bycie proaktywnym i posiadanie dostępnych środków niemedycznych jest świetnym sposobem, aby czuć się jak najnormalniej w ciągu następnych 9 miesięcy.

Znajdź BluTech w pobliżu