single

Co by było, gdyby wszystko, co wydawało ci się, że wiesz o zmęczeniu, okazało się błędem?

Jeśli chodzi o chroniczne zmęczenie, to co, jeśli wszystko było nie tak? Co, jeśli robiliśmy wszystko, aby leczyć objawy, a nie robiliśmy nic, aby usunąć przyczynę?

I nie mówimy tu o przypadkowym ziewaniu po obiedzie. Mamy na myśli ten rodzaj zmęczenia, które odczuwasz głęboko w kościach, dzień po dniu. Zmęczenie, które sieje spustoszenie w Twojej produktywności i nastroju.

Jeśli jesteś podobny do wielu ludzi, istnieje duże prawdopodobieństwo, że spędzasz dzień na zwalczaniu objawów zmęczenia, pijąc wiele filiżanek kawy w ciągu dnia i przyjmując suplementy melatoniny lub leki nasenne w nocy.

Ale zamiast próbować sztucznie podnosić poziom melatoniny w nocy, czas zmienić scenariusz.

Spróbuj tego

Melatonina to hormon wytwarzany przez szyszynkę w mózgu. Sleep.org ma na ten temat następujące informacje:

"Melatonina pomaga kontrolować dzienne cykle snu i czuwania. Wewnętrzny zegar Twojego organizmu (znany również jako rytm okołodobowy) wpływa na ilość melatoniny wytwarzanej przez szyszynkę, podobnie jak ilość światła, na które jesteś wystawiony każdego dnia. Zazwyczaj poziom melatoniny zaczyna wzrastać w połowie lub późnym wieczorem, po zachodzie słońca. Pozostaje on podwyższony przez większą część nocy, kiedy człowiek przebywa w ciemności. Następnie spada we wczesnych godzinach porannych, gdy wschodzi słońce, powodując przebudzenie."

Czy to zrozumiałeś? Jednym z głównych czynników wpływających na poziom melatoniny jest ilość światła, na które człowiek jest narażony każdego dnia. Jest jedna forma światła, która jest bardziej szkodliwa niż inne, jeśli chodzi o produkcję melatoniny: światło niebieskie.

Światło niebieskie o długości fali od 440nm do 500nm w widmie zaburza produkcję melatoniny, szkodząc cyklom snu. Dla porównania, diody LED i urządzenia cyfrowe emitują szczytowe natężenie światła niebieskiego o długości fali 455 nm. Oznacza to, że wszystkie te godziny spędzone przy telefonie, tablecie, komputerze i telewizorze powodują spustoszenie w produkcji melatoniny, a w konsekwencji zaburzenie cyklu snu i związane z tym zmęczenie.

Problem ten pogłębia fakt, że większość czasu spędzanego przed ekranem przypada na noc, po zachodzie słońca, podczas oglądania Netflixa i innych cyfrowo stymulowanych przestojów. Sztuczne światło emitowane przez urządzenia sygnalizuje organizmowi, by wstrzymał produkcję melatoniny, podczas gdy w rzeczywistości powinien on właśnie rozpoczynać swój szczytowy cykl produkcji.

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz rezygnować z nowoczesnych technologii. Soczewki BluTech zostały naukowo opracowane tak, aby filtrować szkodliwe niebieskie światło, dzięki czemu możesz żyć swoim życiem bez obaw o poziom melatoniny. Wszystkie nasze soczewki BluTech są wypełnione Blue Light Plus, opatentowaną kombinacją pigmentów i barwników, które chronią Twoje oczy tak, jak robi to natura. Całkiem nieźle, jeśli sami tak twierdzimy.

Jeśli jesteś gotowy, aby wypróbować BluTech, odwiedź naszą stronę stronę lokalizatora dystrybutorów.

Znajdź BluTech w pobliżu