single

Odsuń się, migreno. Oto jak aktywnie się chronić

Na migrenę cierpi 38 milionów ludzi na całym świecie. Jeśli należysz do tej grupy lub znasz kogoś, kto na nią cierpi, wiesz, jak trudno jest znaleźć szybką ulgę. Ból, zawroty głowy i nadwrażliwość na światło nie mają tendencji do szybkiego ustępowania.

A gdyby istniał sposób na zapobieganie większości ataków migreny jeszcze przed ich wystąpieniem?

Badania przeprowadzone w ciągu ostatniej dekady odkryły nowe sposoby aktywnego przeciwdziałania migrenie. A najlepsze jest to, że nie potrzeba do tego żadnych tabletek ani leków.

Niebieskie światło a Ty

Światło niebieskie jest częścią spektrum światła widzialnego. Jest ono jednak również główną przyczyną ataków migreny. Ze strony długości fali między 400 nm a 500 nmjest to jedna z najkrótszych i najbardziej energetycznych długości fal.

A oto dlaczego stanowi to problem:

Naukowcy sugerują, że istnieje specyficzna ścieżka neuronalna łącząca nasze oczy z mózgiem, która powoduje, że światło niebieskie pogarsza bóle głowy i migrenę. Ta specyficzna ścieżka różni się od tej, która przenosi wzrok, co oznacza, że odwieczna rutyna zamykania oczu w ciemnym pokoju może nie przynieść ulgi w migrenie w odpowiednim czasie.

Ponieważ nasz nowoczesny styl życia w pomieszczeniach koncentruje się wokół urządzeń cyfrowych i sztucznych świateł, przez całą dobę jesteśmy skąpani w niebieskim świetle. Chociaż problem nasila się nocą po zachodzie słońca, należy pamiętać, że słońce jest głównym źródłem szkodliwego promieniowania UV i intensywnego światła niebieskiego, które może potencjalnie uszkodzić siatkówkę.

Rozwiązanie

Skoro niebieskie światło jest w zasadzie wszędzie, jak można się chronić? Tu właśnie wkraczamy my.

Do codziennego użytku stworzyliśmy soczewki Ultra Soczewki. Soczewki te blokują 41% niebieskiego światła w szczytowym momencie emisji (czyli 455 nm). Te stylowe okulary zostały zaprojektowane do noszenia w dzień i w nocy w domu, sklepach spożywczych, szkołach, biurach, restauracjach i innych miejscach z jasnym oświetleniem. Są one dostępne w wersjach Rx, Plano (Non-Rx) i czytnikowej, dzięki czemu można uzyskać pokrycie, na które zasługujesz, niezależnie od aktualnego stanu okularów.

Jednak w zależności od stopnia nasilenia migreny, możesz potrzebować jeszcze większej ochrony. Właśnie wtedy zalecamy naszer Soczewki Max. Soczewki te zostały zaprojektowane tak, aby blokować 59% światła niebieskiego w szczytowym momencie emisji, a ich ciemniejsze zabarwienie pozwala odfiltrować jeszcze więcej światła niebieskiego. Dostępne tylko w wersji Non-Rx. Noś je dla maksymalnej ochrony podczas ataku migreny lub bólu głowy, na zewnątrz lub w pomieszczeniach z dużymi oknami, a także przed ekranami wszelkich urządzeń technicznych.

Aby dowiedzieć się więcej na temat związku pomiędzy światłem niebieskim a migreną, odwiedź stronę BluTech.

Znajdź BluTech w pobliżu