single

Studenci spędzają 10 godzin dziennie na telefonie

Ostatnie badania wykazały, że studenci spędzają od 8 do 10 godzin dziennie na korzystaniu z telefonu komórkowego. Każdego dnia.

Nie wlicza się tu innych urządzeń, takich jak tablety, komputery, laptopy czy telewizory. Najwięcej czasu studenci spędzają na pisaniu SMS-ów - średnio 94,6 minuty dziennie. Na kolejnych miejscach znalazło się wysyłanie e-maili (48,5 minuty), sprawdzanie Facebooka (38,6 minuty) i korzystanie z Internetu (34,4 minuty).

Ponadto 86 proc. studentów regularnie śpi z telefonem komórkowym, tabletem lub laptopem.

Każdego dnia studenci spędzają wiele godzin przed urządzeniami. Biorąc pod uwagę cały ten kontakt z technologią ekranową, nic dziwnego, że wśród studentów powszechne są problemy z zasypianiem.

Ilość niebieskiego światła emitowanego przez każde z tych urządzeń, na które narażeni są młodzi ludzie, jest niezdrowa. Niebieskie światło może zakłócać sen, rytm okołodobowy i produkcję melatoniny.

Uczniowie, którzy chcą uregulować swój harmonogram snu, chcą mieć więcej energii w ciągu dnia i chcą osiągać lepsze wyniki w nauce i na egzaminach, powinni zastanowić się nad ilością niebieskiego światła, na które są narażeni każdego dnia.

Jednym z rozwiązań jest używanie okularów blokujących niebieskie światło podczas korzystania z urządzeń. W szczególności BluTech Lenses blokują wystarczającą ilość niebieskiego światła, aby studenci mogli czerpać korzyści bez szkodliwego wpływu niebieskiego światła.

Studenci, którzy używają soczewek blokujących niebieskie światło mogą oczekiwać:

  • Mniejszego zmęczenia oczu
  • Większej jasności widzenia
  • Mniejszych bólów głowy i migren
  • Prawidłowej produkcji melatoniny
  • Lepszych wyników w nauce i produktywności
  • Mniejsze zmęczenie
  • Mniej przypadków bezsenności

Młodzi dorośli znajdują się na wrażliwym etapie rozwoju wzroku. Dbałość o oczy i zmniejszenie cyfrowego zmęczenia oczu już teraz może mieć niewiarygodne znaczenie, gdy będą starsi. Poważne uszkodzenia, nadwyrężenia i problemy ze wzrokiem mogą wystąpić w okresie młodej dorosłości, co przyczynia się do powstawania zaburzeń i chorób oczu w późniejszym życiu. Studenci powinni chronić swoje oczy przy każdej nadarzającej się okazji.

Soczewki blokujące światło niebieskie to świetny sposób, aby chronić oczy i jednocześnie poprawić wyniki w nauce.

Znajdź BluTech w pobliżu