single

Przygotowanie do udanego snu

Jakie są najlepsze wskazówki od ekspertów, gdy potrzebujesz snu?

Aby zapewnić sobie doskonały sen każdej nocy, możesz zrobić kilka rzeczy, które pozwolą Ci osiągnąć sukces. Nie musisz wydawać dużo pieniędzy ani poświęcać dużo czasu, aby zauważyć ogromną zmianę w swoim wzorcu snu. Dzięki prostym krokom możesz błyskawicznie znaleźć się na drodze do zdrowszego snu.

Pomieszczenie

Pokój, w którym śpisz, ma duży wpływ na to, jak łatwo zasypiasz i jak długo śpisz. Jeśli w pokoju panuje bałagan, poświęć 15 minut dziennie na jego uprzątnięcie. Zacznij od płaskich powierzchni. Zacznij od usunięcia wszystkiego z blatu komody lub stolika. Połóż wszystkie przedmioty na łóżku. Następnie weź szmatę i wytrzyj z niej kurz, który się nagromadził. Znajdź dom dla wszystkiego, co do niego nie należy. Odkładaj na miejsce tylko te przedmioty, które są Ci absolutnie niezbędne. Z pewnością poczujesz się bardziej zrelaksowany, mając wolną, otwartą przestrzeń.

Rutyna na noc

Na trzy godziny przed planowanym snem załóż soczewki blokujące światło niebieskie. Ograniczenie intensywnego niebieskiego światła pochodzącego ze sztucznego oświetlenia pomoże uregulować Twój rytm okołodobowy poprzez uruchomienie produkcji melatoniny. Wyrobienie w sobie nawyku używania soczewek blokujących światło niebieskie przed snem zapewni Ci sukces w nocy.

Praktykuj wdzięczność

Czy wiesz, że samo przypominanie sobie i bycie wdzięcznym za 3 rzeczy przed snem może zmienić chemię Twojego mózgu? Może ułatwić zasypianie, regulując jednocześnie poziom hormonów stresu w mózgu i ciele. Możesz po prostu pomyśleć o trzech rzeczach, za które jesteś wdzięczny. Możesz też założyć dziennik wdzięczności. Wybierz trzy rzeczy z całego dnia, za które jesteś wdzięczny. Może to być coś małego lub wielkiego. Wszystko się liczy. Aby uzyskać dodatkowy impuls, podziel się swoimi trzema rzeczami z partnerem, dziećmi, rodziną lub przyjaciółmi. Oni też mogą podzielić się tym, za co są wdzięczni.

Wystarczająca ilość snu jest niezbędna, by czuć się świetnie następnego dnia. Jeśli zasypianie sprawia Ci trudności, wypróbuj poniższe wskazówki.

Znajdź BluTech w pobliżu