single

O tym, jak ważne są badania wzroku

Regularne badania wzroku (u optometrysty, nie w aplikacji) są kluczowe dla zdrowego widzenia przez całe życie.
Świętujemy Miesiąc Ratowania Wzroku poświęcając cały wpis na blogu najważniejszym powodom, dla których warto wpisać badanie wzroku do kalendarza. To, jak często powinno się je przeprowadzać, zależy od Twojej indywidualnej sytuacji, ale ogólnie rzecz biorąc, powinniśmy Cię widzieć przynajmniej raz na dwa lata.

Dbaj o aktualność swojej recepty
Czy ostatnio często mrużysz oczy? Czy liście na drzewach znów zaczynają zlewać się w jedną, niewyraźną masę? Czy coraz trudniej jest Ci czytać małe czcionki lub billboardy w oddali? W takim razie nadszedł czas na nową receptę na okulary lub soczewki kontaktowe! Nie narażaj się na niepotrzebny brak ostrych szczegółów, umów się na wizytę!

Najlepszą metodą leczenia chorób oczu jest wczesne wykrywanie
Nie tylko osoby noszące soczewki korekcyjne potrzebują badań okulistycznych, a to dlatego, że wiele zagrażających wzrokowi chorób oczu (w tym zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem i jaskra) rozwija się bardzo powoli, więc objawy nie zawsze są oczywiste dla pacjenta, dopóki nie rozwiną się po dłuższym czasie. Regularne badania okulistyczne pozwalają nam na wczesne wykrycie tych chorób oczu, dzięki czemu możemy spowolnić ich postęp.

Nadwyrężenie oczu może negatywnie wpływać na produktywność
We współczesnej epoce, w której ekrany cyfrowe są wszędzie, wielu z nas pracuje przed komputerem przez wiele godzin na raz - lub przynajmniej spędza dużo czasu wpatrując się w smartfona. Cały ten czas spędzony przed ekranem może prowadzić do cyfrowego zmęczenia oczu, które obejmuje takie objawy, jak suchość oczu, niewyraźne widzenie, a nawet częstsze bóle głowy! Cyfrowe zmęczenie oczu może nie zagrażać wzrokowi w dłuższej perspektywie, ale i tak znacznie utrudnia skupienie się na pracy. 

Ogólny stan zdrowia jest powiązany ze zdrowiem wzroku
Poza sprawdzaniem wczesnych oznak chorób oczu, aktualizacją recept i pomocą w walce z cyfrowym przemęczeniem oczu, kiedy widzimy się z pacjentem na badanie wzroku, możemy również zauważyć wczesne oznaki chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, a nawet niektóre formy raka. Oczy to nie tylko okna duszy; to okna dla zdrowia całego organizmu!

Podstawowe badania przesiewowe wzroku są niezastąpione
Rodzice w szczególności powinni być świadomi, że rodzaje badań przesiewowych wzroku często oferowane przez pielęgniarkę szkolną są przeznaczone tylko do sprawdzenia krótkowzroczności lub dalekowzroczności. Alarmujący odsetek dzieci przechodzi przez szkołę zmagając się z niezdiagnozowanym problemem wzroku, który może poważnie wpłynąć na ich radość z nauki. Kompleksowe badanie wzroku wychwyci to, co pielęgniarka szkolna przeoczy, dlatego zalecamy, aby dzieci zgłaszały się na pierwsze badanie wzroku w wieku sześciu miesięcy!

Dlaczego nie uczcić Miesiąca Ratowania Wzroku badaniem wzroku?
Naprawdę chcemy rozpowszechnić informacje o tym, jak ważne są badania wzroku dla zdrowia wzroku przez całe życie, od wychwytywania problemów ze wzrokiem u dzieci, zanim mogą one negatywnie wpłynąć na ich edukację - aż do zatrzymania chorób oczu związanych z wiekiem na ich drodze. Ile czasu upłynęło od Twojej ostatniej wizyty?