single

Oto dlaczego powinieneś kupić Soczewki Progresywne

Soczewki progresywne są od niedawna błogosławieństwem dla świata okularów na receptę. Od niedawna soczewki progresywne są częściej używane w porównaniu do innych soczewek na receptę, takich jak bifokale czy trifokale, a oto dlaczego powinieneś zaopatrzyć się w ich parę.

Soczewki progresywne lub no line bifocals mają trzy rodzaje recept w jednym i są używane do korekcji prezbiopii. Soczewki progresywne są również znane jako soczewki wieloogniskowe, ponieważ zawierają wiele mocy. Soczewki progresywne są idealne, ponieważ pozwalają Ci widzieć wyraźnie na różne odległości bez konieczności stosowania linii dwuogniskowej. Soczewki progresywne zapewniają Ci najłatwiejszy sposób na uzyskanie najbardziej naturalnego widzenia.

Co to jest prezbiopia?
Prezbiopia to powszechne schorzenie, które występuje głównie u osób w średnim wieku. Bardzo często osoby w wieku 40-50 lat cierpią na utratę ostrości widzenia z bliska, co utrudnia im czytanie. Chociaż prezbiopia jest często spotykana u osób starszych, może na nią cierpieć prawie każdy, w tym dzieci, nawet te, które nigdy wcześniej nie miały wady wzroku.

 

Kto potrzebuje soczewek progresywnych?
Soczewki progresywne są powszechnie noszone przez osoby w wieku 30-40 lat, które zaczynają tracić zdolność czytania drobnego druku. Soczewki progresywne nie są ściśle ograniczone do konkretnej grupy wiekowej i mogą być noszone przez każdego, kto ich potrzebuje. W niektórych przypadkach soczewki progresywne są przepisywane dzieciom, ponieważ mogą one mieć zarówno krótkowzroczność jak i krótkowzroczność.

 

Zalety soczewek progresywnych
Soczewki progresywne mają przewagę nad dwoma rodzajami okularów
Z soczewkami progresywnymi masz jedną parę okularów, która zawiera wiele mocy, które zmieniają się stopniowo, zapewniając tym samym lepsze widzenie niż soczewki dwu- lub trójogniskowe. Ponieważ soczewki progresywne są przeznaczone zarówno do widzenia do dali jak i do widzenia pośredniego, eliminują potrzebę stosowania dwóch różnych typów okularów.

Soczewki progresywne zapewniają niemal naturalne widzenie
Z soczewkami progresywnymi nie musisz się martwić o "przeskakiwanie obrazu", które często występuje podczas noszenia soczewek dwu- lub trójogniskowych. Soczewki progresywne zapewniają bezproblemowe i imitujące niemal naturalne widzenie.

Soczewki progresywne eliminują zmęczenie oczu
Linia spowodowana używaniem soczewek dwuogniskowych lub trójogniskowych może czasami przeszkadzać użytkownikowi, ponieważ nie dostosowuje się do niej. Może to powodować zmęczenie oczu, które w końcu pogorszy stan Twojego wzroku. Soczewki progresywne zapewniają płynne widzenie i chronią Twoje oczy.

Soczewki progresywne zapewniają bardziej młodzieńczy, stylowy wygląd
Soczewki dwuogniskowe i trójogniskowe są zazwyczaj kojarzone ze starzeniem się, a widoczna linia na soczewce sprawia, że wygląda ona nieporęcznie, jak również powoduje problemy z widzeniem. Ponieważ soczewki progresywne nie mają linii dwuogniskowej, stanowią elegancką i wygodną opcję dla użytkownika.

Podsumowując, soczewki progresywne są najlepszą opcją dla osób z prezbiopią, a do codziennego użytku zapewniają wyraźne widzenie bez ryzyka zmęczenia oczu. Najlepszą częścią soczewek progresywnych jest to, że zapewniają Ci wiele wygód przy użyciu tylko jednej pary okularów.