single

Wskazówki dla nauczycieli przechodzących na nauczanie online

Podczas gdy wiele szkół zaczęło się ponownie otwierać, a uczniowie ponownie uczęszczają do klas, inne instytucje przechodzą na nauczanie zdalne. Od szkół podstawowych po uniwersytety, wielu nauczycieli musi znaleźć nowe sposoby nauczania i wspierania swoich uczniów na odległość za pomocą kursów cyfrowych i wykładów online. Nauczyciele, którzy czują się przytłoczeni zadaniem prowadzenia zajęć w formie cyfrowej, mogą skorzystać z kilku pomocnych wskazówek, dzięki którym ich rok szkolny będzie najlepszy.

Znajdź platformę, która Ci odpowiada

Znalezienie platformy cyfrowej, na której uczniowie będą mogli łatwo znaleźć wszystkie swoje zadania, to pierwszy krok do utrzymania porządku na kursie. Od szkolnych systemów, takich jak eCampus czy Google Classroom, po Dropbox i G Suite - każdy nauczyciel znajdzie platformę, która spełni jego potrzeby. Wybierając tylko jedną platformę, która jest uporządkowana i łatwa w nawigacji, Twoi uczniowie będą mogli bez trudu znaleźć zadania i poradzić sobie z nauką zdalną.

Pisz zwięzłe instrukcje

Zaangażowanie uczniów w treści edukacyjne online może być trudne. Ponadto brak wskazówek i bezpośrednich wyjaśnień, które towarzyszą nauczaniu zdalnemu, może często prowadzić do nieporozumień. Aby tego uniknąć, zadania muszą być opatrzone prostymi instrukcjami, które są jasne i zwięzłe. Unikaj długich akapitów, które uczniowie mogliby pominąć i przeoczyć istotne informacje.

Odświeżaj oczy

Praca w sieci oznacza większe narażenie na niebieskie światło emitowane przez urządzenia cyfrowe. Od migreny i zmęczenia oczu po zmęczenie i zaburzony cykl snu - niebieskie światło może powodować skutki uboczne dla każdego, kto pracuje za ekranem. Aby chronić oczy i zachować świeżość, nauczyciele powinni nosić okulary blokujące niebieskie światło. BluTech oferuje ochronę przed niebieskim światłem dla nauczycieli, abyś mógł codziennie wykonywać swoje zadania i czuć się jak najlepiej.

Zaangażuj się w pracę z uczniami

Zdalne nauczanie ma wiele zalet, ale brak kontaktu z ludźmi nie jest jedną z nich. Nauczyciele przechodzący na zajęcia online z pewnością będą tęsknić za interakcją z uczniami i możliwością wspierania ich w rozmowach twarzą w twarz. Nadal jednak można inspirować swoich uczniów i sprawić, by czuli się wyjątkowo, wysyłając im e-maile, wiadomości wideo, komentując zadania, a nawet dzwoniąc do nich. Przekazując uczniom informacje zwrotne lub po prostu zachęcające wiadomości, można sprawić, że poczują się oni wspierani i otoczeni opieką podczas zajęć online.

Znajdź BluTech w pobliżu