single

Ochrona oczu zimą

Może się to wydawać dziwne, ale okulary przeciwsłoneczne są tak samo ważne zimą, jak i latem.
Te same promienie UV, które powodują oparzenia słoneczne na plaży, są tak samo niebezpieczne na zaśnieżonej górze. Nawet jeśli większość naszej skóry jest przykryta grubą warstwą odzieży śnieżnej, nasze oczy mogą być nadal narażone bez odpowiedniej ochrony oczu.

Suche powietrze zimą prowadzi do zimowej suchości oczu
Powietrze zimą jest bardziej suche niż w innych porach roku, a kiedy włączamy grzejniki, aby było nam przytulnie w naszych domach i samochodach, wysuszamy je jeszcze bardziej. Oznacza to, że każdy, kto ma skłonność do suchego oka, jest bardziej narażony na podrażnienie oczu zimą. Niektóre dobre strategie dla uniknięcia suchego oka zimą to pozostawanie nawodnionym i używanie nawilżacza, a może niech podgrzewacze siedzeń wykonują więcej pracy w samochodzie niż grzejnik.

Jasny, śnieżny dzień może spowodować ślepotę śnieżną
Istnieje kilka sposobów, w jakie zimowe słońce może zaszkodzić naszym oczom. Zbyt dużo słońca w śnieżny dzień, jeśli nie nosimy ochrony oczu, może prowadzić do tymczasowego stanu zwanego ślepotą śnieżną. Zdarza się to również spawaczom i amatorom solarium, którzy nie zachowują ostrożności. Narciarze i snowboardziści powinni być szczególnie ostrożni, ponieważ śnieg odbija światło słoneczne, znacznie zwiększając ekspozycję na promieniowanie UV niechronionych oczu.

Objawy ślepoty śnieżnej obejmują ból i pieczenie oczu, uczucie jakby coś w nich utkwiło, wrażliwość na światło, opuchnięte powieki, łzawienie oczu, ból głowy, niewyraźne widzenie i przesadne odblaski wokół świateł w pomieszczeniach. Jednak ślepota śnieżna nie zawsze pojawia się natychmiast, co może sprawić, że zanim się spostrzeżesz, przez kilka godzin będziesz narażony na szkodliwe działanie promieni słonecznych!

Gogle dla sportowców zimowych
Przed wyruszeniem na te jasne, słoneczne stoki, zalecamy znalezienie dobrej pary gogli. Zapewniają one lepsze pokrycie niż okulary przeciwsłoneczne, można je dopasować do okularów, a niektóre z nich mają nawet powłokę przeciwmgielną, aby nie parowały! Zbadaj swoje opcje z kolorowymi soczewkami, ponieważ różne kolory mogą być pomocne w różnych warunkach. Istnieją również soczewki uniwersalne, które sprawdzają się w każdych warunkach!

Nie odkładaj okularów przeciwsłonecznych na zimę
Wszędzie poza zboczami gór, odpowiednia para okularów przeciwsłonecznych jest świetną obroną przed słońcem w zimie. Soczewki polaryzacyjne nie są idealne do jazdy na nartach i snowboardzie, ponieważ mogą utrudniać widzenie konturów stoków, ale są fantastyczne wszędzie indziej. Blokują one światło wpadające pod pewnymi kątami, co eliminuje odblaski. Pamiętaj, aby szukać okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV i polaryzacją. Z przyjemnością pomożemy Ci znaleźć idealną parę, jeśli nie wiesz, od czego zacząć!

Zadaj nam swoje pytania dotyczące zimowej ochrony oczu!
Chcemy, aby nasi pacjenci mieli fantastyczną zimę, a częścią tego jest świadomość, że masz świetną ochronę oczu dla wszystkich swoich ulubionych zimowych aktywności. Możemy pomóc Ci odkryć, które cechy są najważniejsze w parze gogli lub okularów przeciwsłonecznych, i oczywiście zawsze jesteśmy tutaj na badania oczu i aktualizacje recept, kiedy tego potrzebujesz!